PROFİL

HAKKIMIZDA

SİNAN MİMARLIK , Mimari , İç Mekan , Kentsel Tasarım ve Peyzaj gibi çeşitlenen alanlarda bütüncül çalışmalar üreten tasarım odaklı bir mimarlık ofisidir.

SİNAN MİMARLIK 1992 yılında, Nejat Balcı tarafından kurulmuştur. Konut , ofis ve eğitim yapıları başta olmak üzere farklı ölçek ve yapı türleri tasarım ve projelendirilmesi konularında uzmanlaşmış bir ekipten oluşmaktadır. İnsana ve kente değer kazandıran,doğaya ve çevreye saygılı yapılar oluşturmak temel hedeflerimiz arasındadır. Tükenen doğal kaynaklar ve enerji kaybını minimuma indirecek tabii kaynakların ekonomik ve rasyonel bir şekilde harcandığı sürdürülebilir yapılar inşaa etmeyi amaçlamaktayız . Estetik , akılcı ,araştırmacı ve yenilikçi bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

NEJAT BALCI, Mimar 1950 yılında Ankara’da doğdu . 1976 yılında İDMMA Mimarlık bölümünden mezun oldu .1976 -77 yılları arasında Libya Tripoli’de türk inşaat firmaları bünyesinde proje çalışmalarında  görev aldı.1982 yılında Sivas’ta Petek İnşaat Firmasını kurarak mimarlık ve müteahhitlik faaliyetlerini 1992 yılına kadar sürdürdü.1992 yılında Balıkesir’de Sinan Mimarlık firmasını kurdu. Halen mimarlık ve müteahhitlik faaliyetlerini Sinan Mimarlık bünyesinde devam ettirmektedir.

HAYRİ SİNAN BALCI, YüksekMimar . 1980 yılında Sivas’ da doğdu.1998 yılında Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesinde Mimarlık eğitimi almaya başladı. Mimarlık eğitiminin ardından 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Seconda Universita Di Napoli tarafından düzenlenen “Akustik Uzmanlığı ve Gürültü Denetimi ” yüksek lisans programından mezun oldu. 2005 -2010 yılları arasında ulusal ölçekte çalışan mimarlık firmalarında görev aldı. 2010 yılında Sinan Mimarlık İstanbul şube ofisini kurdu.2013 yılında Balıkesir merkez ofisinde çalışmalarını sürdürmek amacıyla Balıkesir’e taşındı, halen mimari çalışmalarını Sinan Mimarlık bünyesinde sürdürmektedir. Aynı zamanda Balıkesir Üniversitesinde davetli öğretim üyeliği ve 15.dönem mimarlar Odası Balıkesir şube yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenmektedir.

KRONOLOJİK

Ödüller

2003

Uskon Uzay Sistem Yarışması

3. Ödül
2011

Manisa Belediye Hizmet Binası ve Yakın Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması

5. Ödül
2011

Çamlıca Tepesi Tv-Radyo Kulesi Ulusal Proje Yarışması

2. Mansiyon
2012

Uşak İsmet Paşa Caddesi Kentsel Tasarım Yarışması

Mansiyon

EKİP

NEJAT BALCI , Mimar – İDMMA-1975

HAYRİ SİNAN BALCI , Yüksek Mimar – MSGSÜ- 2005

SEVİL BALCI , Mimar – YTÜ-2003

İREM YÖRÜK, Mimar – DOÜ-2016

MERVE ASLAN , Mimar- YTÜ – 2019